CUKIERNIA NIECZYNNA – Słodycze o których będziecie śnić po nocach – Baking Soda – KRAKÓW, ul. Krakowska

Jako, że autor bezfarmazonu nie jest fanem wypieków, ciastek czy innych słodkości, na blogu nie ma zbyt wielu wpisów o miejscówkach je oferujących.

Owszem, znajdzie się kilka wyjątków (klik), ale w czeluści setek innych recenzji to wciąż tylko promil.

Ostatnio spróbowane dobra nie pozostawiły jednak wyboru – o Baking Soda należy wykrzyczeć głośno światu!

W kwietniu 2023, co by o pustych rękach nie pojechać w rodzinne strony na Wielkanoc, zamówiłem sernikowego boxa (220 PLN). W pudełku czekały takie oto cuda:

  • klasyk nad klasyki czyli pistacjowy;
  • śmietankowy, lekki jakby nowojorski z curdem bazyliowo – cytrynowym;
  • orzeźwiający na bazie ricotty z nutą moreli;
  • kremowy, niesztampowy z silnym akcentem kardamonu.

Musicie wybaczyć brak zdjęć wnętrz – za bardzo chcieliśmy z rodzinką ich spróbować, aby wcześniej bawić się jeszcze w sesje.

Ale serniki to nie wszystko! Jakież było moje zdziwienie kiedy odbierając wyżej pokazane, przemiła dziewczyna poinformowała, iż właścicielka Kamila przygotowała dla mnie niespodziankę 🎁

Owym suprajsem okazał się box z czteroma smakołykami…

Mój wewnętrzny foto profesjonalizm nakazał mi w mieszkaniu wyjąć te piękności z pudełka i ładnie ułożyć na talerzykach z dobrym oświetleniem. Prawda, że idealnie do owej sceny nadał się oczyszczacz powietrza?

Od lewej widzicie:

  • ptysia gianduja z chrupiącą pralinką, konfiturą z marakui, prażonymi laskowymi, waniliowym patissiere w środku i orzechowo – mlecznym cremeux na wierzchu;
  • bounty z intensywnie czekoladowym spodem, czekoladowym wypełnieniem oraz cremeux z białej czekolady i kokosa;
  • eklera Baileys z chrupiącą pralinką, cremeux na bazie Baileys’a i białej czekolady oraz konfiturą jeżynową;
  • Paris Brest z orzechowo – czekoladowym cremeux, pralinką oraz kwaskowatą konfiturą z owoców leśnych.

Powiem tyle – jeśli kochacie słodkie, nie ma szans żebyście nie pokochali tych skurczybyków powyżej. Kurtyna.


  • fb
  • parking: publiczny płatny przy ulicach obok
  • kącik dla dzieci: brak
  • ogródek / taras: brak
  • miejsce przyjazne zwierzakom: jak najbardziej tak

OCENY (1-TRAGEDIA 2-SŁABO 3-OK 4-BARDZO DOBRZE 5-REWELACJA):

*** BRAK OCEN PRZEZ WZGLĄD NA DOTYCHCZAS TYLKO JEDNĄ KONSUMPCJĘ ***

lokal / wystrój
wielkość porcji
smak
obsługa
cena / jakość

OCENA KOŃCOWA:     (jak przyznajemy szczątkowe oceny?)

Ocena: 0 na 5.

Zaobserwuj profil bezfarmazonu na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z nowymi postami.

Zobacz pełną listę odwiedzonych przez nas miejsc albo sprawdź je wszystkie na posegregowanej wg ocen mapie Krakowa i okolic.

 

Dodaj komentarz

NASZE SOCIALE

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera, a od razu po publikacji nowego posta dostaniesz od nas maila.

Nie martw się nikomu nie przekażemy Twojego adresu

PRZESZUKIWANIE BLOGA PO KATEGORIACH LUB TAGACH

burgery covid19 deser Foodtruck frytki gdzie zjeść w krakowie gdzie zjeść w nowej hucie Hotele kaczka kanapki Kanapki na ciepło Karczmy na trasie Kazimierz Kraków krewetki Kuchnia azjatycka Kuchnia polska Kuchnia włoska kurczak makarony Nowa Huta owoce morza pierogi pierogi ruskie pierś z kurczaka Pizza Pizzeria Podgórze prezent Restauracja restauracja włoska restaurant week rosół rybka rynek sałatka schabowy smażona ryba Stare miasto stek steki Streetfood Sushi tatar wołowina współpraca zupy Śniadanie śledź żeberka żurek