Dolnośląskie Jedzenie Ocena końcowa: (2) Słabo

Typowy przeciętniak dla zmotoryzowanych – Zajazd Darz Bór – ZŁOTY STOK

UWAGA poniższa recenzja reprezentuje nasze refleksje z połowy 2017-tego roku.

Z informacji które posiadamy, w roku 2022-gim zmienił się właściciel, więc opisane potrawy i odczucia mogą być obecnie zupełnie inne niż przytoczone we wpisie.


Kilka miesięcy temu (chyba w lipcu 2017) wracaliśmy z gór i na trasie pomiędzy Kłodzkiem a Nysą w miejscowości Złoty Stok, spontanicznie i bez sprawdzania żadnych opinii w necie zatrzymaliśmy się na obiad w zajeździe Darz Bór.

Zamówiliśmy przy barze tylko to na co starczyło nam gotówki (w tym dobytku w XXI wieku nie ma płatności kartą). Menu i ceny wyglądały następująco:

IMG_5461

Dobra pogoda sprawiła, że klapnęliśmy na zewnątrz naprzeciwko grilla, na którym skwierczało moje zamówienie czyli filet z grilla.

Po około 20 minutach kura pojawiła się na stole w towarzystwie 3 surówek i mizerii (w porcji po dwa kęsy każdej). Energii węglowodanowo-tłuszczowej dostarczały niektóre miękkie, a nie które spalone i tłuste frytki.

Około 100 gramowy, dobrze przyprawiony kawałek kurczaka grillowany był w foli na żywym ogniu i takowym też pachniał. Niczego lepszego po takim prostym kawałku kuraka się nie spodziewałem. Dodatki trochę mnie zawiodły.

img_5613

Przed moim daniem, K. dostała gorący żurek z kiełbasą, boczkiem i jajkiem. Smaczna i treściwa zupa szybko zniknęła z około 250ml miski.

img_5612

Czy polecam się tam zatrzymać? Nie, nie polecam, ale też nie odradzam – Darz Bór to przeciętne miejsce. Na pewno zjecie świeżo i domowo, bo ruch tam spory.  To czy ze smakiem  i czy zapełnicie żołądki, zależy od osobistych predyspozycji.

OCENY (1-TRAGEDIA  2-SŁABO  3-OK  4-BARDZO DOBRZE  5-REWELACJA):

lokal / wystrój 3
wielkość porcji 3
smak 3
obsługa 3
cena / jakość 3

SUMA 15 (jak przyznajemy szczątkowe oceny?)

Polub bezfarmazonu na facebooku aby być na bieżąco z nowymi postami.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: