Nic ciekawego, szkoda czasu – U Zohuliny – CZERNICHÓW

W styczniu 2016 przed wieczornym snowboardem na górze Żar trzeba było uzupełnić zapasy energii. Od Szczyrku do Międzybrodzia nic ciekawego po drodze nie było. Karczmy u Zohuliny nie da się przegapić – jest spora, ma duży parking i znajduje się tuż przy jezdni.

Do dyspozycji gości jest parter oraz piętro. Wystrój karczmowo – wiejski: tutaj jakieś dzicze skóry, tam stare drewniane koła, jelenie poroża itp itd

Zasiedliśmy przy stoliku tuż obok kominka. Pani kelnerka po chwili podała karty. Do wyboru zupy, parę potraw mięsnych i jarskich. Wybraliśmy pierogi ruskie (18 PLN) i placki ziemniaczane z gulaszem (25 PLN).

Ceny za jedzenie podobne jak w innych karczmach, z kolei napoje 200ml za 4PLN to wporzo stawka.

Mimo zajętych trzech stolików trochę poczekaliśmy na zamówienie – w karcie była wzmianka o nawet 30min. Przydałoby się jakieś małe czekadełko…

Pierogi ruskie  ze smacznym serowym farszem, trochę za mało przyprawione i pływające niestety w ogromnej ilości tłuszczu i wody. Tłuszcz pewnie pochodził ze skwarków ale nieodsączona woda z gotowania to już słabo. Sztuk 8, więc wielkością też nie wskoczyły na podium.

Dwa placki ziemniaczane pływały w zdecydowanie za dużej ilości sosu – nie było ich nawet widać. Mięso wieprzowe wraz z sosem dobre, ale pozostawiliśmy sporo tłustych niejadalnych kawałków. Smak placków ciężko ocenić przez to całkowite zatopienie w polewce, nawet jeśli po usmażeniu były chrupiące to po paru minutach były już tylko miękkie i rozlazłe.

Jednym z minusów było również oświetlenie, a raczej jego brak. Bardzo ciemno mimo zapalonej na stole świeczki (musiałem się nagimnastykować żeby zrobić zdjęcia i później jeszcze je rozjaśnić przed wrzuceniem na stronkę)

Finalnie pozostało rozczarowanie wielkością i ceną, a smak zapamiętam jako typowo średni.

Raczej słabo i ciężko polecić – nic szczególnego, ja nie mam ochoty próbować tam niczego więcej.

http://www.karczmauzohuliny.pl/

OCENY (1-TRAGEDIA  2-SŁABO  3-OK  4-BARDZO DOBRZE  5-REWELACJA):

lokal / wystrój 3
wielkość porcji 3
smak 2
obsługa 3
cena / jakość 2

SUMA 13 (tutaj sprawdzisz co się składa na oceny)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s