Najlepsze pizze w Krakowie – Ranking TOP 5.

Kilka włoskich placków w Krakowie już zjedliśmy i owszem ciągle wiele jest przed nami, ale wsród grupy tych przetestowanych możemy z całą pewnością wskazać 5 miejsc w których pizze były fantastyczne. Dokładne adresy znajdziecie na mapce na samym dole.

* Lokale przedstawione są w kolejności alfabetycznej.

En Plato Pizza

Mały, znajdujący się kilka km poza granicami administracyjnymi Krakowa lokalik w którym serwowana jest typowa pizza neapolitańska – taka z mokrym środkiem i pulchnymi boczkami. Używane są tam włoskie, certyfikowane produkty najwyższej jakości o fantastycznym oryginalnym smaku. Smaku, który sądząc po obleganiu lokalu docenia wiele osób. Lokal przyjmuje rezerwacje i warto z tej możliwości skorzystać –> facebook 

img_1318

Link do naszej recenzji tutaj –> KLIK


La Grande Mamma

Lokalizacja na samej płycie Rynku Głównego jest sporym pozytywem. Jeśli dodamy do tego niesamowicie ciepły i miły wystrój to mamy spore szanse na sukces. My jednak w tym zestawieniu nie kierowaliśmy się wystrojem czy miejscem, ale smakiem pizzy. Placki od LGM są cienkie jak papier i niesamowicie apetyczne. Wysokojakościowe składniki i niesamowita chrupkość ciasta aż krzyczy żeby bardzo szybko rozprawić się z każdym jednym kawałkiem. Karta jest bardzo szeroka i kiedy odwiedzicie to miejsce większą grupą, a nie wszyscy będą mieli ochotę na pizzę, sto procent znajdą coś innego co im się spodoba. W weekend nie zapomnijcie o rezerwacji –> facebook

img_8286img_8287

Link do naszej recenzji tutaj –> KLIK


Miodowy piecyk

Tutułowy piecyk jest naszym tegorocznym (2017) odkryciem po kolacji degustacyjnej w ramach Restaurant Week. W tym malutkim lokalu na Kazimierzu zaserwowano nam neapolitańską margheritę w której od razu się zakochaliśmy. Piecykowe pizze mają nieregularne kształty, a ich smak jest niekwestionowanie włoski. Oprócz placków, w menu jest też kilka innych italiańskich przysmaków. Zajrzyjcie na ich –> facebook po więcej szczegółów.

img_7986img_7987

Link do naszej recenzji tutaj –> KLIK


Nolio

W sporym lokalu na Kaziku byliśmy kilka razy i po każdej wizycie wychodziliśmy bardzo szczęśliwi. Pizzę w Nolio wypieka się w ogromnym, kaflowym, wyeksponowanym w kuchni na przeciwko wejścia do restauracji piecu Stefano Ferrara. Pizza jest obłędna i skomponowana z najlepszej jakości włoskich składników. Menu restauracyjne jest sporo szersze niż same włoskie placki, a szczegóły znajdziecie tutaj –> facebook.

img_5360img_5362

Link do naszej recenzji tutaj –> KLIK


Stacja Cucina

Największa pizza w zestawieniu, bo mająca około 40 cm średnicy. Ciasto jest bardzo cienkie, rozdwajające się i niesamowicie chrupiące. Składniki bardzo smaczne i doskonale zbalansowane. Nie jest to pizza napoletana, a taka bardziej ze środkowo – północnych części Włoch. Pizzeria znajduje się poza centrum, na przeciwko stacji PKP  Łobzów – zdecydowanie łatwiej tam zaparkujemy niż we wszystkich wyżej wymienionych miejscach (chociaż w weekendy mogą być problemy z miejscem). Dodatkowo w Stacji Cucina jest spory pokój dla dzieciaków. Menu jest rozbudowane i możecie je podejrzeć na ich facebooku.

img_8435img_8436img_8434img_8438img_5281img_5283

Link do naszej recenzji tutaj –> KLIK


A jakie są Wasze typy? Które krakowskie pizze powinny się znaleźć w bezfarmazonowym zestawieniu?

2 thoughts on “Najlepsze pizze w Krakowie – Ranking TOP 5.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s