Jedzenie Rankingi

Gdzie zjeść lunch w okolicach Ronda Mogilskiego w Krakowie? Opis i mapka

Przedstawiamy listę miejsc w okolicach Ronda Mogilskiego w Krakowie, w których porą obiadową można wrzucić coś na ruszt.

Jako okolicę rozumiemy miejscówki zlokalizowane w odległości maksymalnie dziesięciu minut piechotą od budynków sądowych.

Na samym dole znajduje się mapka ze wszystkimi opisanymi jadłodajniami.

* ostatnia aktualizacja wpisu – wrzesień 2019 

BAR OLIMP w budynku ABB AXIS

ceny: jedzenie na wagę 4PLN / 100g
porcje: takie jakie sobie nałożysz 🙂
facebook/www: link do menu dziennego
płatność kartą: tak
komentarz: Olimpu nikomu nie trzeba przedstawiać. Codziennie do wyboru jest kilka dań mięsnych, rybnych oraz wegetariańskich. Zawsze jest coś fit  (z pary albo z grilla). Porą śniadaniową można zapodać jajecznicę czy sadzone lub kupić świeżą kanapkę (za cztery zety). Wydaje mi się, że jakość jedzenia jest lepsza niż w restauracjach tej sieci w centrach handlowych. Olimp jest franczyzą i o tym jakie jedzenie jest w danej lokalizacji decyduje właściciel – nie wrzucajcie wszystkich resto tej sieci do jednego worka!


STOŁÓWKA w budynku Sądu Apelacyjnego

ceny: bardzo niskie
porcje: duże
facebook/www: nie ma :/
płatność kartą: tak 
komentarz: to jest oldschool – nie ma strony z menu, a codziennie oferowany jest tylko jeden zestaw obiadowy – trzeba mieć farta żeby trafić w to co się lubi. Set obiadowy składający się z zupy, drugiego dania (ziemniaki, mięso/ryba, surówki) i kompotu to wydatek 13 14 PLN – bez zupy zeta taniej. Smak prawie jak u babci. 

IMG_3165


TRATTORIA PERGAMIN na ul. Nullo 

ceny: średnie/wysokie
porcje: średnie
facebook/www: https://www.facebook.com/trattoria.pergamin.francesco.nullo/
płatność kartą: tak
komentarz: Bardzo miła i przytulna włoska restauracjo – pizzeria. Restauracja nie proponuje żadnego lunchowego menu – goście mogą przebierać w obszernej karcie zawierającej dania główne, makarony, sałatki i niezłe pizze na cienkim cieście. Te ostatnie są godne polecenia, ale jeśli chodzi o makarony i dania główne to kilka potraw których tam próbowałem szału nie zrobiło.


NOWY BUFET na ul. Mogilskiej

ceny: niskie/średnie
porcje: małe
facebook/www: https://www.facebook.com/nowybufet/ 
płatność kartą: tak 
komentarz: mini lokalik z około 10 miejscami do siedzenia. Menu zmienne i typowo lunchowe. Nie uświadczycie tutaj schaboszczaka czy ruskich, ale focaccie, tarty, bagietki, „kremozupy”,  kanapki (niezły Reuben), makarony, domowe ciastka oraz wiele wiele innych. Smakowo bardzo dobrze, porcje raczej kobiece. Pełne menu wraz z cenami jest tutaj, a codzienne fejsbukowe historie właścicielki są bezcenne!


KRAKOWSKIE METRO na ul. Beliny Prażmowskiego

ceny: średnie
porcje: średnie
facebook/www: https://www.facebook.com/KrakowskieMetro/
płatność kartą: tak
komentarz: restauracja  na samym rondzie Mogliskim z bezpośrednim wejściem z podziemnego tunelu. W środku duża ilość miejsc z wieloma stolikami. Codzienny lunch za dwie dychy zawiera: zupę + jedno z trzech dań do wyboru i deser. Oprócz zestawów lunchowych jest też sporej wielkości karta zawierająca panini, sałatki, dania mięsne, makarony i pizze w dwóch rozmiarach (32  i 45 cm). Jedzenie takie sobie. Ciasto pizzowe bardziej polskie niż włoskie, lunchowa kanapka z kurczakiem zawierała maksymalnie 50g drobiu, frytki ociekały tłuszczem, szaszłyk był niezły, zupy bardzo spoko. Obsługa miła i sprawna. 


STOŁÓWKA w budynku Domu Aplikanta

ceny: niskie
porcje: średnie
facebook/www: brak
płatność kartą: tak
komentarz: ogromna jadłodajnia na parterze Domu Aplikanta. Zestaw dnia w cenie 15 złotych zawiera zupę, drugie danie z wybraną surówką (jest kilka opcji) i kompot. Jeśli nie spodoba się Wam zupa to i tak zapłacicie pełną kwotę. Jedzenie podawane jest z ogrzewaczy w których codziennie „siedzi” kilka potraw jarskich i mięsnych. Smakowo raczej słabo – próbowany schabowy był podeszwą, gniecione ziemniaki bez masła czy mleka.

IMG_0506


SZCZYPTA SMAKU „na tyłach” Urzędu Miasta 

ceny: niskie
porcje: średnie / duże
facebook/www: http://szczypta-smaku.pl/
płatność kartą: tak
komentarz: mała kantyna z 6 stolikami w której jedzenie przygotowywane jest na bieżąco. Codziennie kilka różnych zestawów obiadowych (zupa, drugie danie z wybieranymi przez nas surówkami, kompot) w cenie 15-18 złotych. Jeśli komuś nie pasuje żaden zestaw, może zamówić jedno z wielu innych dań z tablicy. Porcje sycące i smaczne – takie proste, po polsku. 


FABRYKA PIZZY na ulicy Lubomirskiego

ceny: średnie 
porcje: średnie 
facebook/www: https://www.facebook.com/FabrykaPizzyKrakowLubomirskiego/
płatność kartą: tak
komentarz: sieciówka na ulicy Lubomirskiego oferująca makarony, pizze, dzienne sety lunchowe  oraz promocyjne dania na każdy dzień tygodnia (w cenie 16 PLN). Jedzenie jest świeże i trzyma poziom. Sałatki mają sporo mięsa, makarony dużo sosów (nie są lekkie), pizze są na cienkim cieście z relatywnie dobrej jakości składnikami. W ofercie placki na mące razowej oraz kilka FIT makaronów.


CHIŃCZYK DONG XUAN na Rondzie Mogilskim  (tuż obok Krakowskiego Metra)

ceny: niskie / średnie
porcje: ogromne
facebook/www: brak
płatność kartą: tak
komentarz: Typowy chinol z typowym menu gdzie góruje drób i wieprzowina. Sztandarowe danie jakim jest kurczak po wietnamsku mnie zawiodło – za dużo glutaminianowych przypraw, trafiły się też kawałki mięsa z chrząstkami. Surówka z białej kapusty też niezbyt dobra. Plusem jest wielkość dań. Minusem ogólna  ich ciężkostrawność – nie doszukałem się w menu żadnej grillowanej pozycji. Raz w miesiącu można odwiedzić, częściej na własną odpowiedzialność. 


BUFET w budynku Sądu Rejonowego

ceny: niskie/średnie
porcje: duże
facebook/www: brak
płatność kartą: tak
komentarz: W środku znajdującej się na parterze stołówki jest około 10 stolików cztero i sześcioosobowych. Oprócz kilku mięsnych i wegetariańskich pozycji z podgrzewacza (np gotowane udko – 7 PLN, sznycel – 9 PLN) Bufet oferuje również lunch  dnia  (zupa + drugie danie z ziemniakami i wybranymi surówkami – 15 PLN / bez zupy 3 zety mniej). Jeśli nie zdecydujemy się na danie dnia i samemu złożymy swój zestaw wtedy będzie drożej bo około 20-23 PLNów. Porcje są duże, a gniecione ziemniaki z masłem jedne z lepszych dookoła. Z mięsami jest już trochę gorzej – filet z kurczaka był nieprzyprawiony, a sznycel trochę dziwnie smakował (pewnie z garmażeryjnego mięsa). Udko okey, filet ze szpinakiem też dobry tylko czemu kosztuje aż 13 złotych?? Cały zestaw po prawej stronie wyceniony został na 28 złotych – trochę dużo, ale no dobra sporo mięsa tam było…


LUNCH BAR VIENNA HOUSE EASY w budynku Hotelu Chopin

ceny: średnie
porcje: średnie / małe
facebook/www: https://www.viennahouse.com/pl/easy-cracow/hotel/restauracja-i-bar.html
płatność kartą: tak
komentarz: bar hotelowy z obsługą kelnerską, codziennie do wyboru dwa dania w cenie 20PLN składające się z zupy, drugiego dania oraz kompotu. Smacznie, aczkolwiek porcje z tych mniejszych.  Poniżej jeden z lunchy na który składał się krupnik / sałatka z jajkiem i brokułami oraz penne z łososiem / schab ze śliwką z ziemniakami i czerwoną kapustą. Minusem był czas oczekiwania wynoszący ponad 20 minut na zupę i kolejnych dwadzieścia na danie drugie. Smak i jedzonko przy zewnętrznym stoliku na słoneczku zdecydowanie na plus. Dobre miejsce na obiad z klientem. 


3 ZIÓŁKA przy ulicy Mogilskiej

ceny: ?
porcje: ?
facebook/www: https://www.facebook.com/3ziolka/
płatność kartą: ?
komentarz: mała restauracja z trzema stolikami i kilkoma zestawami dnia do wyboru. Póki co jeszcze tam nie zawitaliśmy, więc ciężko napisać coś więcej…


BAR MLECZNY „SMAKOSZ” przy ulicy Mogilskiej

ceny: niskie
porcje: średnie/duże
facebook/www: brak
płatność kartą: tak
komentarz: bar mleczny z ogromną ilością dań zarówno jarskich jak i rybnych / mięsnych. Oldschoolowy wystrój, bardzo dużo miejsca w środku, menu typowo barowe: jajecznica, kanapka, schabowy, pierogi, naleśniki itp itd. W cenie od 15-18 PLNów możecie zjeść zupę wraz z drugim daniem. Spróbowany rosół był w porządku, ale drugie danie już takie sobie. Cienko rozbita panierowana kura całkiem bez smaku, ziemniaki wodniste i bez kszty masła, surówka jakaś taka mało intensywna. No typowy mleczak, cóż tu więcej pisać.


LUNCH BAR SJESTA – budynek Urzędu Wojewódzkiego

ceny: niskie/średnie
porcje: duże
facebook/www: ?
płatność kartą: tak
komentarz: lunch bar oferujący obiady w cenie 17 złotych. Taki zestaw składa się z jednej z dwóch albo trzech zup do wyboru, plus drugiego dania (również dwa albo trzy codziennie) z surówkami. Kompot płatny dodatkowe 3 złote. To co nas zaskoczyło to niesamowicie miła i przyjazna obsługa oraz na prawdę godne porcje. Testowany żurek z jakiem był esencjonalny i mocny, pierś z kurczka o wadze około 130g dobra, surówki świeże. Spoko opcja.


STOŁÓWKA USTRONIE – budynek Akademii Ekonomicznej

ceny: bardzo niskie
porcje: duże
facebook/www: brak
płatność kartą: nie
komentarz: stołówka studencka z parunastoma obiadami do wyboru. Można wziąć samo drugie (13 PLN) jak i zestaw z zupą (chyba 15 PLN). Do wyboru dania obiadowe i barowe: mięsne i wegetariańskie. Smakowego szału tam nie zaznacie, ale w bardzo dobrych pieniądzach pojecie do syta.


STOŁÓWKA XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

ceny: bardzo niskie
porcje: duże
facebook/www: brak
płatność kartą: nie
komentarz: stołówka głównie dla uczniów tamtejszej szkoły. Po wejściu do budynku kierujcie się na schody do dołu. Wystrój heh chyba mogę pominąć. Jedzenie hmm no cóż tu dużo pisać – jak ktoś nie ma wysokich oczekiwań to da radę. Ceny bardzo przystępne – zestawy dnia startują od 13PLN, dania barowe od dyszki.


NOVUM BISTRO na ulicy Lubicz

ceny: średnie
porcje: duże
facebook/www: https://www.facebook.com/novumbistro/
płatność kartą: tak
komentarz: świeże bistro które oprócz dań a’la carte proponuje dzienny lunch (mięsny albo vege) w cenie 20 złociszy. W tej kwocie dostaniecie zupę oraz drugie danie. Na zdjęciach gorąca i treściwa jarzynowa z kurkami, rwaną wieprzowiną i kluskami koperkowymi oraz świeżutkie, jędrne i aromatyczne tagliatelle bolognese z brokułem, rukolą i parmezanen. Na stole oliwa i przyprawy dla tych co lubią „dosmaczyć” po swojemu.


 

Znasz jakieś inne miejsca? Masz swoje zdanie/opinię w związku z poniższym zestawieniem? Zostaw komentarz na dole postu.

 

Polub bezfarmazonu na facebooku aby być na bieżąco z nowymi recenzjami.

Zobacz pełną listę odwiedzonych przez nas miejsc albo sprawdź je wszystkie na posegregowanej wg ocen mapie Krakowa i okolic.

 

 

P.S. A tych miejscówek już na rejonach nie ma…


RESTO BAR PO PROSTU na ulicy Lubomirskiego  LOKAL ZAMKNIĘTY

ceny: niskie
porcje: średnie
facebook/www: https://www.facebook.com/poprosturesto/
płatność kartą: tak
komentarz: restobar z trzema dużymi stolikami wewnątrz oraz czteroma albo pięcioma na zewnątrz. Miejscówka szczyci się tym, że gotuje bez chemii i sztucznych polepszaczy. Mieliśmy okazję we czterech spróbować lunchu dnia (w cenie 16PLN jeśli konsumcja odbywa się na miejscu) składającego się z zupy fasolowej z boczkiem oraz burgera chłopskiego (z pieczenią wieprzową). Wszyscy ocenili polewkę bardzo słabo przez to, że była wodnista i taka cienka z może trzema mini kawałeczkami boczku. Za to drugie danie super – spory kawałek mięsa z jajkiem zamknięty w super chrupiącej ciemnej bułce z pomidorem, burakiem, chrupiącą lodową sałatą i podsmażaną miękką cebulką oraz majonezem. Mimo słabej zupy miejsce polecamy – jest potencjał i wg menu na ich facebooku nie wieje tam nudą. 


PIEROGARNIA I DOMOWE OBIADY na ulicy Lubomirskiego – LOKAL ZAMKNIĘTY

ceny: niskie
porcje: duże
facebook/www: brak
płatność kartą: tak
komentarz: w tym lokalu zjecie zarówno pierogi jak i gotowe obiady. Te pierwsze kosztują 13 zł i w tej kwocie możecie dobrać sobie jeden dodatek. Obiady to kwota 16 złociszy i w cenie są dwa (ziemniaki gotowane, smażone, ryż, kilka surówek). W każdej opcji jest też kompot/woda/lemoniada. Na pierogi trzeba kilka minut poczekać, główne dania są do wzięcia od razu z podgrzewacza.

img_7390

 

14 komentarzy

  1. Na Rakowicką nie da rady dotrzeć w ciągu 10 minut chociaż może szybkim truchtem tak 😀 Dzięki za info, kiedyś może się uda sprawdzić ich menu lunchowe, niebawem na pewno przetestujemy tam śniadanie.

   Polubienie

 1. Nie wiem jakim cudem na tej liście nie znalazło się PO PROSTU przy ul. Lubomirskiego41???!! Wspaniałe dania przygotowywane z sercem, podawane z uśmiechem. Smacznie wręcz pysznie!!! Codziennie inne menu. A wy polecacie pizze w lokalach w których na salach trzymane są motorowery po zamknięciu… żenada.

  Polubienie

  1. Kolego Anonim żenadą to można nazwać Twoje podsumowanie naszego postu. Nie wiemy co jest trzymane w lokalach po ich zamknięciu, bo niby skąd mamy to wiedzieć. Doceniamy polecenie „Po prostu” i tak też został skonstruowany post żeby czytelnicy coś nam podpowiadali więc fajnie, że poleciłeś, ale styknie już Twoich wypocin – obeszłoby się bez Twojego ostatniego zdania, bo jest mega płytkie.

   Polubienie

 2. Hej 🙂 Ja ostatnio jadam w małej stołówce na terenie obiektu Orange na przeciwko prokuratury Cystersów i jedzonko super stała cena dań dnia 14 zł zawsze cos się znajdzie do jedzenia plusem jest tez to ze można zamówić połówkę porcji za całe 6 zł !! 🙂

  Polubienie

 3. Dzięki za super reckę!
  BUFET w budynku Sądu Rejonowego – dla mnie super choć rybka jednak to najsłabszyprodukt tam serwowany.
  CHIŃCZYK DONG XUAN na Rondzie Mogilskim (tuż obok Krakowskiego Metra) – dla mnie słabizna

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: